Logo
 
Mudas ja maastikul sõitmine ehk OFFROAD

Kui teil juhtub olema kasutada just õige sõiduriist, on üks nauditavamaid võimalikke tegevusi minna ja panna see proovile maastikul. Olles selle ära öelnud, tuleb kohe otsa mainida, et kui te juba plaanite maastikule minna, siis võtke teadmiseks, et on enam kui tõenäoline, et ees ootavad unikaalsed ja sageli üsna ebamugavad probleemid.

Loe postitust

 
Mida tähendab põlev mootorituli?

See pisike näidikutplokis süttinud tuli võib tähendada paljusid asju, ent ükski neist pole hea. Kuidas teada, kas tegemist on tõsise probleemi või tühise murega?

Loe postitust

 
6 lihtsat viga mida autoomanikud teevad

Sõltuvalt omaniku hoolivusest ja tähelepanelikusest, võib auto omamine kukkuda välja nagu roosamanna unistus või nagu täielik luupainaja. Selleks, et see …

Loe postitust

 
Kuidas teada, millal on aeg remontida pidureid?

Vaevalt, et keegi vaidleb vastu väitele, et turvalisuse seisukohalt on pidurid auto juures ühed kõige olulisemad komponendid. Ütles ju Jeremy Clarcksongi kunagi, et 100% autoõnnetustest leiab aset, kuna üks või mitu sõidukit ei suutnud õigeaegselt peatuda. Aga millest aru saada, et pidurid on jõudmas oma eluea viimasesse etappi?

Loe postitust

 
Auto hooldus ja intervallid

Olgem ausad, auto hooldamine ei paku kellelegi suuremat pinget. Mitte ainult ei ole põhjalik hooldus üsna kulukas, vaid vahel on üpris keerukas kõigi konkreetse hoolduse käigus vajalike tööde üle järge pidada. Viimane asi, mida ükski autoomanik tahab, on maksta hoolduse eest, mida polnud üldse vaja tehagi.

Loe postitust

 
Mida teha kui auto konditsioneer ei tööta?

Palaval suvepäeval või vihmase ilmaga ei ole autos olemas paremat asja konditsioneerist, palavaga jahutab -ja vihmaga hoiab ära klaaside udutamise.
Kuid miskipärast on konditsioneeri rikked vägagi kerged tulema.

Loe postitust

 
Kuidas kontrollida ja vajadusel vahetada eelsüüteküünlaid?

Kui sinu diiselmootoriga auto tõrgub käivitamisel külma ilmaga võib olla üheks vea põhjuseks vigased eelsüüteküünlad.

Loe postitust

 
20 nõuannet talvisteks sõitudeks

Kuigi meie kliimavöötmes on “pseudotalve” ligi 8 kuud aastast, siis ajal, mil lumi ja miinuskraadid võimust võtavad, tuleks taaskord tõsisema pilguga üle vaadata-mõelda mõned ohutu liiklemise seisukohalt üliolulised nüansid.

Loe postitust

 
7 asja mida saad sa teha kütusekulu vähendamiseks

Lisaks paljudele erinevatele sõiduvõtetele, mida tänapäeval autokoolides „säästliku juhtimise“ või „kaitsva juhtimise“ nime all õpitakse, on veel mõned nüansid, mida silmas pidades saate teie autojuhina kütusekulu etteantud normi piirides hoida.

Loe postitust

 
Millal peab vahetama salongifiltrit?

Kui te pole seda ammu teinud, oleks enne sügise ja külmade ilmade saabumist hea mõte kontrollida üle oma sõiduki salongi õhufilter. Salongi õhufiltri ülesandeks on eemaldada auto salongi jõudvast õhust, mustus, tolm, kahjulikud kemikaalid ja allergeenid.

Loe postitust

 
Mida teha, kui mootor üle kuumeneb?

Kui teie auto mootor peaks äkitselt üle kuumenema ja te ei tea, kuidas sellises olukorras käituda, võivad asjad kiiresti kontrolli alt väljuda ja lõppeda astronoomilise remondiarvega. Vaatame sel korral üle mõned sammud, mida sellises kriisisituatsioonis järgida.

Loe postitust

 
Miks eelistada tagaveolist sõiduvahendit esiveolisele?

Kes meist ei oleks vahel näinud liikluses ebakindla sõidustiiliga kulgeva saksa sedaani tagaklaasil, vahtralehe kõrval, kleebist, mis kujutab kolmerattalist jalgratast ning sellel istuvat titte?

Loe postitust

 
Miks ja millal peab vahetama mootoriõli?

Rääkides rutiinsest hooldusest, siis õlivahetus on üks kõige odavamaid teenuseid. Vaatamata sellele madalale kulule, mängib mootoriõli tähtsaimat rolli sinu auto mootoris.

Loe postitust