Helista meile +372 59 13 5783 E-R 9:00 - 16:00

Miks ja millal peab vahetama mootoriõli?

Rääkides rutiinsest hooldusest, siis õlivahetus on üks kõige odavamaid teenuseid. Vaatamata sellele madalale kulule, mängib mootoriõli tähtsaimat rolli sinu auto mootoris. Ning pidades kinni õigetest õlivahetus välpadest, hoiab see sind suurte summade kulutamisest oma auto mootoriremondi peale.

Mootoriõli täidab auto mootoris väga tähtsaid ülesandeid.

  • Esiteks, kuna metallist osad üksteise vastu hõõrudes väga hästi ei toimi, tekib sellisel viisil nende kiire läbikulumine, seljuhul aitab õli määrida neid osasid ning väldib nende deformeerumise.
  • Teiseks on ka õlil(lisaks jahtusvedelikule), jahutav funktsioon mootoris.
  • Kolmandaks, õli hoiab ära mootori metallist osade korrodeerumise.

Millist õli valida?

Saadaval on palju erinevaid õlisid, erinevatelt tootjatelt, aga siiski on lihtne teha kindlaks millist õli oma automootoris kasutada. Auto kasutusjuhendis on üldjuhul väljatoodud millise viskoossusega õli peaks kasutama. Näiteks 5W30 või 10W40. Õlivahetamisel vahetatakse autol ka õlifilter, mõistlik oleks ka vahetada õhufilter.

Kui tihti peaks õli vahetama?

Sõltuvalt tootja soovitustest kui ka auto vanusest, vanemate autode puhul 7000 - 10000 km. Uuemate puhul iga 10000 - 20000 kilomeetri läbimisel. Kuid tuleb arvestada ka tingimusi, milles autoga enamasti liigeldakse. Hooldusvälp lüheneb kaks või kolm korda tingimustel, et autoga enamasti sõidetakse linnaliiksuses (vähe pikki vahemaid, palju külmkäivitusi) ning ka haagise vedamise puhul või tolmusel teel pidevalt sõitmine.